SACADA     Studio Tańca i Dekoracji Ślubnych

Dekoracja sali już od 700 zł ... Zadzwoń i zapytaj ...

Zamów fotobudkę,a trzecią godzinę otrzymasz z rabatem ...
Nowa usługa : świecące balony z helem, pudła balonowe ...
Przy zakupie całego pakietu - bukiet ślubny i przypinka gratis !

TANIEC TOWARZYSKI dla Każdego i w każdym wieku

Co to jest Taniec ?

Taniec, to zespół zjawisk ruchowych będący transformacją ruchów naturalnych, powstający pod wpływem bodźców emocjonalnych, zazwyczaj skoordynowany z muzyką, forma elementów ruchowych nosząca określoną nazwę (na przykład walc), przejaw kultury związany z określonym środowiskiem i określoną funkcją (taniec towarzyski, taniec ludowy), utwór muzyczny skomponowany zasadniczo (lub choćby tylko formalnie) w celu wykonania tańca poruszanie się w rytm muzyki, zazwyczaj parami lub w grupie, albo w pojedynkę. Taniec może być także formą terapii (choreoterapia), zaś dla niektórych ludzi jest po prostu pracą. Elementy tańca występują w niektórych dyscyplinach sportu jak: łyżwiarstwo figurowe, pływanie synchroniczne i gimnastyka artystyczna. Taniec jest zaliczany do ćwiczeń rekreacyjnych mających bardzo korzystny wpływ na zdrowie psychofizyczne. W wyniku ruchu ciała w tempie zgodnym z muzyką można wyrazić swoje uczucia, a z samego ruchu czerpać dużą przyjemność.Głównym elementem tańca jest ruch ciała wykonawcy, może on być bardziej lub mniej skoordynowany, szybszy lub wolniejszy, ale zawsze celowy. Drugim elementem tańca jest rytm. Taniec można też nazwać formą komunikacji niewerbalnej. W tym sensie ktoś powiedział (o tańcu religijnym), że: "Taniec jest modlitwą nóg".
Oferujemy Państwu naukę następujących tańców: 
walc wiedeński, walc angielski, foxtrott, quickstep, cha-cha, pasodoble,jive, rock and roll, tango, samba, blues, polka, merengue, salsa liniowa, bachata, tango argentino, taniec 1 na 1 i 2 na 1, disco samba, tańce zespołowe i dyskotekowe, choreografie i układy taneczne na "pierwszy taniec", a na bale studniówkowe dodatkowo naukę poloneza.

Forma zajęć: 
Lekcje prywatne lub lekcje w grupie dla nowożeńców, grupowy kurs tańca dla wszystkich grup wiekowych podzielony na stopnie zaawansowania, naukę tańca towarzyskiego i innych tańców grupowych dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Gwarantujemy Państwu indywidualne podejście do każdego z osobna, dopasowanie programu nauczania do predyspozycji grupy, par indywidualnych. Ponadto gwarantujemy miłą, przyjemną i profesjonalną atmosferę na zajęciach. 

TANIEC TOWARZYSKI DLA DZIECI

Nauka tańca towarzyskiego przynosi wiele korzyści dzieciom, takich jak wyprostowana sylwetka, fantastyczna koordynacja ruchowa, oraz dobra kondycja. Taniec ma również wpływ na charakter, tancerze stają się bardziej zaparci w dążeniu do celu, nabywają więcej kultury osobistej. Dzięki występom przed publicznością dzieci stają się bardziej pewne siebie przez co jest im łatwiej zawiązywać nowe znajomości. Taniec towarzyski uczy też cierpliwości (do partnera i treningu) jak i samodyscypliny.

Plan nauczania przez pierwsze lata obejmuje tylko niektóre tańce standardowe i latynoamerykańskie: walc angielski, walc wiedeński, quickstep, samba, czacza, jive. Wraz z wiekiem dochodzą dodatkowe tańce: tango, foxtrot, rumba, paso-doble.

Ubiór na zajęcia taneczne: obuwie wygodne, najlepiej na gumowej podeszwie. Ubiór powinien być wygodny nie krępujący ruchów, może to być podkoszulka, wygodne spodnie leginsy lub dresy, dla dziewcząt mogą być krótkie spódniczki. Ubiór powinien pozwolić bez skrępowania usiąść na podłodze.

"PIERWSZY TANIEC"

Pierwszy taniec jest najważniejszą częścią uroczystości weselnej i zawsze rozpoczyna go Młoda Para. To nowożeńcy jako pierwsi powinni pojawić się na parkiecie i pokazać się jak najlepiej. Dlatego powinniście wybrać taki utwór, który podoba się zarówno Młodej Pani jak i Młodemu Panu. Żeby wprowadzić gości weselnych w zachwyt,nie można pozostawiać wyboru i wykonania tańca przypadkowi. Taniec powinien być płynny, elegancki, wykonany z klasą i z wielką gracją . Wybór odpowiedniego utworu nie jest taki prosty. Pary często mają swoje ulubione utwory, które są im szczególnie bliskie, ale nie każdą da się swobodnie i dobrze zatańczyć. 
Utwory te zazwyczaj przypominają Parze wiele ważnych i pięknych dla nich chwil takich jak: pierwsze spotkanie, pocałunek, oświadczyny... . Wybrany utwór można odtworzyć z płyty CD. Orkiestrze weselnej takie rozwiązanie nie będzie przeszkadzało, a dla Was będzie to możliwość zatańczenie układu tanecznego ułożonego do konkretnego utworu w konkretnym wykonaniu - jako pierwszy taniec.

Jako "pierwszy" taniec polecam: 

Walc angielski - świetnie nadaje się na rozpoczęcie wesela. Jest stosunkowo wolny i pary szybko uczą się układów, które gości weselnych wprowadzają w zachwyt. W tańcu tym doskonale prezentuje się zarówno Pani młoda, jak i Pan młody.

Walc wiedeński - jest tańcem wytwornym, szybkim, wirowym. Świetnie prezentuje Panią młodą i Pana młodego, ale wymaga sporego treningu.

Blues lub Foxtrott - ze względu na wolny rytm pary młode szybko uczą się podstawowych kroków. Utwór dobrany do charakteru i temperamentu pary młodej, dobrze zatańczony z ciekawą choreografią podoba się gościom weselnym.

Disco Samba - dynamiczny i rytmiczny taniec "weselny" z dużą ilością figur obrotów parterów.

Składanki z dwóch lub trzech tańców np. 1. walc angielski + tango + walc wiedeński, 2. rumba + samba + jive, 3. walc angielski + rumba + walc wiedeński 4. rumba + samba +freestyle itp. Choreografia dopasujemy do możliwości tanecznych Pary Młodej. Utwory "przytulanki" pozostają dla osób, które nie chcą lub nie widzą siebie w roli tancerzy pokazowych. 

Ostateczna decyzja i wybór należą do Państwa Młodych.

A oto kilka rad tanecznych dla Młodej Pary: 

Nie zwlekajcie z nauką tańca na ostatnią chwilę. Najlepiej lekcje tańca rozpocząć na 3-5 miesięcy przed ślubem.Tańczyć na poziomie tańca weselnego może nauczyć się każdy. Wystarczy włożyć w naukę nieco wysiłku i samozaparcia, a efekt będzie widoczny na filmie video i na zdjęciach, które będziecie później oglądać przez wiele lat. Na rozpoczęcie wesela wybierzcie taki utwór, który zatańczycie swobodnie, z elegancją i nutką romantyzmu.