SACADA     Studio Tańca i Dekoracji Ślubnych

Dekoracja sali już od 700 zł ... Zadzwoń i zapytaj ...

Zamów fotobudkę,a trzecią godzinę otrzymasz z rabatem ...
Nowa usługa : świecące balony z helem, pudła balonowe ...
Przy zakupie całego pakietu - bukiet ślubny i przypinka gratis !

Biżuteria kwiatowa - bransloteki, grzebyki, kokówki, przypinki ...

Bukiety ślubne i przypinki


Ślub to wielkie wydarzenie, niepowtarzalna atmosfera i romantyczny nastrój. Uroczystość taka wymaga odpowiedniej oprawy, którą tworzą między innymi naturalne kwiaty. Wybór bukietu ślubnego wymaga przemyślenia i odpowiedniego doboru kształtu bukietu, rodzaju kwiatów i dodatków dekoracyjnych, koloru, musimy go dopasować do wyglądu sukni,wzrostu i osobowości panny młodej, aby pod­kreślić jej walory, nadać piękną linię fig­urze, żeby bukiet nie był za duży i zbyt przytłaczający.Powinien również pasować do stylu uroczystości ślubnej.

Najczęściej zamawiane są tradycyjne, okrągłe wiązanki; białe lub ecru, ewentualnie kolorowe. Bukiet ślubny można wykonać z każdego rodzaju kwiatów z dodatkami dekoracyjnych zielonych lisci lub samej białej gipsówki. Popularnym kwiatem wybieranym do wiązanek ślubnych jest róża, ale i konwalie, lilie, storczyki lub białe kalle cieszą się uznaniem.

Bukiet ślubny dekorujemy wstążkami, które mogą swobodnie zwisać lub być wplecione pomiędzy kwiaty lub samym tiulem. Elementami dekoracyjnymi są też perełki, kryształki,koraliki, pióra czy rattan. 

Bukiet ślubny do typu urody panny młodej ...

 • Pani Młodej o typie urody wiosny (ma jasna pełną blasku cerę, może być blada, a jej skóra będzie sprawiała wrażenie przeźroczystej porcelany) pasuje bukiet w pastelowych kolorach tj. delikatne odcienie różu w połączeniu z kolorem łososiowym, ecru, pistacjowym. Do kwiatów w tych kolorach pasują dodatki imitujące poranną rosę tj.perełki i kryształki. 
 • Pani Młoda lato (ma delikatną, mleczna cerę , oliwkową, różowo - beżową) powinna zdecydować się na bukiet z kwiatów o intensywnych i słonecznych barwach, np. bordo, czerwień, amarant. Kwiaty można połączyć ze złotymi elementami, które będą imitować promienie letniego słońca.
 • Do jesiennej Panny Młodej (typ o jasnym, ale ciepłym odcieniu skóry, zwykle w kolorze kości słoniowej) pasują wszystkie odcienie pomarańczu, brązu, czerwieni i intensywnej żółci. 
 • Pannom Młodym o typie urody zimy (osoby prezentujące ten typ urody charakteryzują się bardzo jasną, transparentną wręcz karnacją) pasuje surowa biel, srebro i błękit. Kwiaty pani zimy możemy udekorować gładkim i błyszczącym tiulem, który będzie przypominał tafle lodu. 

Przy doborze bukietu ważny jest tez wzrost Młodej Pani oraz figura. Niskiej i drobnej dziewczynie nie pasuje duża wiązanka, a kobiecie puszystej mały, okrągły bukiecik. Smukła dziewczyna powinna mieć małą, okrągłą i zwartą wiązankę, z której mogą zwisać tylko drobne trawki, bluszcze. „Puszyste” panny młode powinny wybrać bukiet wydłużający je optycznie, np. wiązankę zwisającą o fantazyjnych kształtach z prostymi przedłużonymi łodygami. Dla wysokich pań odpowiednie są duże kwiaty, np. lilie, rozwinięte róże, calle,ułożone niesymetrycznie ale nie powinny zamawiać dużego bukietu ślubnego.

Przypinka Pana Młodego - jest dekoracją kwiatową przypinaną do lewej klapy marynarki, a czasem również świadka i drużbów. Odpowiedni kolor i rodzaj kwiatów sprawia, że przypinka stanowi uzupełnienie bukietu panny młodej. Przypina się ją za pomocą dużej szpilki zakończonej np. perełką lub kryształkiem, którą należy wbić od spodu, z lewej strony klapy do prawej. Kolor garnituru jest też dość ważnym czynnikiem mającym wpływ na wygląd butonierki. Przy jasnym garniturze preferuje się stroik utrzymany w nieco ciemniejszej tonacji, natomiast przy ciemnym, lepiej wygląda ozdoba wykonana z jasnych kwiatów. Butonierki dla świadka i innych panów powinny być mniejsze niż dla pana młodego lub w innej kolorystyce. Muszą jednak nawiązywać do stylu dekoracji uroczystości. Niezależnie od tego, czy przypinka będzie utrzymana w stylu bukietu panny młodej, czy w bardziej męskiej kolorystyce, ozdoby powinny stanowić komplet. 

Bukiety ślubne kuliste i kaskadowe, bukiety wiązanki, wachlarz, łukowaty, bukiet torebka

 • Bukiet kulisty - kompozycja ślubna ma kształt półkuli i wykonana jest w tzw mikrofonie. Uchwyt takiego mikrofonu udekorowany jest wstążką, z której zwieszają się cieńkie druciki z umocowanymi płatkami kwiatów lub perełkami. Jest to bardzo wygodny fason bukietu. Nie ma ryzyka bowiem, że kwiaty zwiędną ponieważ są umieszczone w gąbce florystycznej.  
 • Bukiet kaskadowy - Jak sama nazwa wskazuje charakteryzuje się on takim ułożeniem kwiatów aby jakoby spadały one kaskadą z rąk Panny Młodej. Bukiet najczęściej jest bardzo bogaty w swojej formie dlatego też raczej powinien być zestawiany ze skromniejszą suknią. Wskazane jest również aby na taki bukiet decydowały się wysokie Panny Młode.
 • Bukiet berło - jest bardzo nowoczesną formą wiązanki. Najczęsciej wykonany jest z dużych kwiatów od ługich łodygach, lub kwiatów ułożonych na czymś co ma inmitować łodygi. Berło jest dość nowoczesne i pasuje do awangardowych sukien oraz fryzur. Najlepiej wygląda gdy Panna Młoda jest dość wysokiego wzrostu.
 • Bukiet wiązanka - składa się ona z różnych gatunku kwiatów oraz zieleni. Bardzo uniwersalna w swoim fasonie. Najczęściej ma kształt połkuli. Może przybierać różne rozmiary oraz być wykonana z wielu gatunków kwiatów. Bukiet taki najczęściej związywany jest wstążką. 
 • Bukiet łukowaty - przy jego tworzeniu zwracamy uwagę na zachowanie formy łuku. Kwiaty mogą być rozkładane dowolnie ale gęsto. Najszersze miejsce łuku znajduje się ponad ręką, końce łuku są prowadzone symetrycznie lub asymetrycznie. Ładny łuk można wyprowadzić stosując technikę mieszaną, łącząc rośliny na własnych łodygach i z łodygami zastąpionymi drutem.
 • Bukiet na rękę - stosujemy, gdy chcemy zachować naturalne piękno dominującej formy kwiatów, liści i łodyg. Taki bukiet niesiony jest najczęściej na przedramieniu. Z tego powodu zwracamy szczególną uwagę na takie przygotowanie bukietu, aby nie brudził. Jeżeli są to lilie,należy usunąc pręciki kwiatowe, z których sypie się żółty pyłek. Nie nabłyszczamy kwiatów, a łodygi dobrze zabezpieczamy przed wyciekaniem soku. Stosujemy technikę wiązania, niekiedy wprowadzamy drutowanie wspierające łodyg i liści.
 • Bukiet wachlarz - bukiet piękny, ale dosyć nietypowy, wyjątkowy i zwracający uwagę gości. Na taki bukiet decyduje się niewiele Panien Młodych, gdyż zazwyczaj wybierają tradycyjne bukiety. Kwiaty w bukiecie mogą być łączone z innymi kwiatami, z liśćmi lub bez, jak i z różnymi ozdobami. W zależności od budowy bukietu może on być jednostronny i wówczas najlepiej jeśli Panna Młoda trzyma go w tej samej dłoni lub obustronny.